1

Temat: Alkomat

Ma ktoś z Was alkomat w domu?? (wiem że dla niektórych alkomatem jest żona, moje pytanie dotyczy urządzenia) Czym kierować się przy wyborze alkomatu?? Jakie parametry mają dobrze alkomaty?? Potrzebuję troszkę informacji na temat takich urządzeń bo znajomemu chcemy kupić na prezent.

2

Odp: Alkomat

Kieruj się głównie jakością sensora. Musi być elektrochemiczny. Wtedy można go kalibrować i regulować. Wtedy warto wydać parę zlotych. Jak będzie sensor półprzewodnikowy to niech Was nie kusi niska cena. Taki alkomat po kilku użyciach będzie nadawał się na śmietnik

3

Może mi ktoś wyjaśnić czym się różni kalibracja od adjustacji? Widziałam, że w alkohitach jest taki program i tak myślę o co w tym chodzi. Często w ogóle alkomat trzeba kalibrować?

4

Najkrócej kalibracja to tylko sprawdzenie alkomatu pod kątem dokładności, a adjustacja to sprawdzenie alkomatu, następnie zerowanie wskazań, ustawienie i ponowne sprawdzenie. Kalibracja powinna się odbywać przynajmniej raz do roku lub co określoną liczbę pomiarów na jaką zaprogramowany jest sensor.

5

a ta adjustacja co ile powinna być robiona??
te alkohity to dobre alkomaty??

6

Przynajmniej raz do roku, tak jak kalibracja. I zawsze w razie wątpliwości czy wyniki pomiarów są poprawne. Co do alkohitów to są to alkomaty z czujnikiem elektrochemicznym, tak więc dobre. Jak chcesz taki alkomat to na pewno się sprawdzi, pod warunkiem że będziesz go poprawnie użytkowac.

7

dzięki za wyjaśnienie, jak często wysyłacie alkomaty do kalibracji i adjustacji? Widziałam, że x50 ma program darmowych kalibracji

8

Raz do roku to miniumum. Trzeci raz piszę:D Można częściej w zależności od sytuacji. Każdy alkomat ma licznik pomiarów. Jak przekroczysz ilość pomiarów na jaki był ustawiony sam Ci przypomni że trzeba go wysłać. Do tego za każdym razem gdy masz wątpliwości np po tym jak alkomat upadnie albo będzie długo przetrzymywany w nieodpowiednich warunkach np w rozgrzanym aucie latem.

9

przez tę kwarantannę i dzieciaki szalejące nad głową to już się ciężko myśli. Alkomat zamówiony, zobaczymy kiedy dojdzie. Jeszcze jedną rzecz dopytam, ile czekasz po wypiciu alko żeby dmuchnąć w alkomat?

10

Za dokładność kupiłbym ten używany przez policję.
[moderowane]

11

Jest dużo dobrych z pośród dostępnych na rynku ale tak jak napisane warto pamiętać o kalibracji zgodnie z zaleceniami producenta.