1

Odp: Umierający Handel W Kościerzynie

Czy zauważyliście (pewnie to nie będzie news dnia), że handel spożywczy jak i inne branże handlowe z dnia na dzień umierają w naszym mieście. Zaczyna się robić tzw. syf. Uciekaj kto może!!!

2

To nic nowego,przecierz władze tego miasta od dawna skutecznie likwiduja i ograniczaja wszelakie prywatne inwecje ludzi z poza''kliki''.Kilka lat temu przerrzneli strefe ekonomiczna ktora miała powstac w koscierzynie,tylko dlatego aby chronic ''szwagrów''zreszta do dzis blokuja jej powstanie.No ale oficjalne stanowisko jest oczywiscie zuuuupełnie inne.....''Jak to!!?? my!!?? my przecież nie'' Znane sa jusz ich wykrety.W koscierzynie płaci sie najwieksze podatki za prowadzenie działalnosci,w koscierzynie najbardziej sie utrudnia  powstaniu nowych małych i srednich przedsiebiorstw.Nawet za smieci trzeba tam wiecej placic niz np w kartuzach.Juz dawno pisano w necie ze powinni połączyc sie z skansenem we wdzydzach.Ale tak jak pisałem to co dzis mamy jest efektem wieloletnich ''staran'' i zaniedban władz miasta.Oh nie!!to nie zaniedbania!!to wszystko wyglada na zamierzone, precyzyjne wieloetapowe działania aby to miasto zrujnowac.Ciekawe kto pociaga za sznurki i komu brzybywa????

----------Kupujmy Polskie Produkty,Zwalczajmy Antypolonizm i globalizacje a któregoś dnia przestaniemy narzekać------------------

3

pozwolę się nie zgodzić z opiniami, ponieważ jak widzę jak się Kościerzyna rozwija i jak tętni życiem wieczorami, to z Kartuz chce się uciekać właśnie do Kościerzyny

As-Salāmu `alaykum

4

ja proponuję z Kościerzyny wybrać się co jakiś czas do rajtuz to zobaczyta że w rajtuzach dopiero wszystko umiera...

5

No tak chodniki i hipimarkety to w koscierzynie sa przepiekne.Ino ludziska po tych chodnikach bez kasy chodza.No i jesli ludzie kasy nie maja to jej nie wydaja,czyli handel i usługi beda padac.Proste nie?-masz to wydasz,nie masz to niewydasz. I Krag sie zamyka,jak w przyrodzie jedno od drugiego zalezne,wystarczy ze jedno ogniwo peknie i cały system sie sypie.Tu problemem jest znikoma lub praktyczny brak klasy sredniej-to własnie jest to pekniete ogniwo.

----------Kupujmy Polskie Produkty,Zwalczajmy Antypolonizm i globalizacje a któregoś dnia przestaniemy narzekać------------------

6

wiesz co-ale  brak kasy to  chyba jest wszędzie....
Co nie zmienia faktu ze jak mam jechać do Kartuz-Kościerzyny to wybieram to drugie big_smile
w Kartuzach nie ma NIC poza  dziurami w drodze big_smile

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.."

7

W Kartuzach nawet nie da się zrobić zakupów, bo po 17stej wszystko pozamykane. Wczoraj po wyjściu z pracy miałem rozkminkę, żeby kupić chrześniaczce jakiś upominek na urodziny i w Kartuzach po prostu się nie dało, w Kościerzynie nie byłoby z tym problemu. W końcu musiałem pojechać na wieś, żeby coś kupić.

8

Karola napisał/a:

w Kartuzach nie ma NIC poza  dziurami w drodze

o przepraszam, jest Myra ... drugiej takiej nie ma w świecie smile

9

ja tam tylko jednego nie rozumiem. tyle ludzi na nią narzeka. naprawdę mam groma znajomych w Kartuzach i nie znam nikogo kto by ja chwalił.. to jakim cudem wybraliście ja na 2 kadencje?? albo dlaczego jej nie zdymisjonujecie?

herbata z pigwy je najlepsza lol lol ino 900ml i oczyszcza nawet z rozumu lol
"Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.."

10

Karola napisał/a:

albo dlaczego jej nie zdymisjonujecie?

szczerze Ci powiem, ze gdybym nie pracowała tyle to miałabym więcej czasu na zamieszanie zwane organizacją referendum. Jak czytałam jakie prblemy ze strony władz miasta miały takie grupy referendalne to ja najzwyczajniej w świecie nie mam czasu na to, ale jeśli ktoś taką grupę utworzy stanę od razu do pomocy - zbierania podpisów i innych pomocy.

11

Jeśli chcesz rozwinąć niezależny handel w twoim mieście, wejdź na urodzeniprzedsiebiorcy.pl. W tej inicjatywie edukacyjnej każdy może wziąć udział. Nie chcesz by twoje miasto wygasło? Bądź częścią niezależnego i dobrze prosperującego handlu w twoim mieście oraz promuj polską przedsiębiorczość, twórz nowe miejsca pracy dla mieszkańców.