26

Odp: JAKI JEST KOSZT BUDOWY DOMKU DREWNIANEGO SZKIELETOWEGO (100-120m)

moje marzenie Sonata smile
tak poklikałam z paroma osobami i mi powiedzieli ze czasem lepiej wziac dobrego architekta z kierownikiem projektu-ze oni ekipy swoje maja i ze to jest bezpieczniejsze i tansze i solidniejsze. Bo firmy ktore buduja czesto nie maja pracownikow i sami musza etatowac np.elektryka,hydraulika czy tez do odbioru domu--potem sa schody i koszta dodatkowe lol:P

chyba ze firma ma swoich pracownikow na etacie a nie jako podwykonawcow smile  to wtedy idzie szybko,ładniw,bezdodatkowych kosztow :0

no ja uwazam ze lepiej DODAC pare groszy dla takiego Architekta i kierownika   niz samemu sie meczyc--wiem to po siostrze sad:( ktora nie wytrwala budowy i stan surowy zamkniety.
Robila tanim kosztem-pracownicy poza faktura(dach trzebabylo jeszcze raz robic bo nie bylo jak reklamacji złozyc a jak sie postraszylo ze za partactwo nie zaplaci to jej grozila w nocy rozbiórka domu smile 
Wiec jak sie nie jest w stanie samemu pilnowac i budowac to trzeba poszukac FACHMENA  zaufanego... niz kombinowac aby bylo dobrze i tanio bez kosztow dodatkowych.
ja tak uwazam

27

Ender czy ten pan jest z firmy Promopack z Banina?

Dodane wto 01 lis 2011 19:45:29 CET :
z jakiej jest firmy  podaj na PW  jesli tu nie mozesz.:)

28

A mam jedno pytanko bo malo sie na tym znam.'
Czy osoba sprzedajaca mi dzialke,ktora jest z planem zagospodarowania  czy ona ma w domu papiery aby mi pokazac? aby przed zakupem dzialki lmogla zobaczyc jaki dom moge wybudowac na dzialce? Kto taki plan ma aby mi pokazac?
Bo moze byc tak ze kupie dzialke a potem nagle sie okaze ze zaden projekt mi nie podchodzi bo takie narzucono zakazy i nakazy:) chce ominąc kłopotu .

Dodane wto 01 lis 2011 19:52:14 CET :
przed zakupem dzialki chcialabym sie dowiedziec jakie sa plany narzucone przez gmine smile

29

asiara73 napisał/a:

przed zakupem dzialki chcialabym sie dowiedziec jakie sa plany narzucone przez gmine

mając numer działki możesz sprawdzić w gminie lub starostwie ( nie pamiętam ) a nawet w necie , bo jest to zazwyczaj opublikowane

Jeżeli nie masz wrogów, to niechybny znak, że nie dokonałeś niczego.
Margaret Thatcher

30

no i juz wiem smile super.Bo raz trafiłam na pana który nic nie wiedzial sprzedajac dzialki a miał atrakcyjne sad

31

asiara73 napisał/a:

no i juz wiem smile super.Bo raz trafiłam na pana który nic nie wiedzial sprzedajac dzialki a miał atrakcyjne sad

Numery i wielkość działek można też znaleźć na tej stronie:
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Wielkość działek z uwagi na leciwą bazę danych może się różnić od rzeczywistej gdyż działka mogła ulec podziałowi na mniejsze etc.

32

sis3r napisał/a:

chyba, że to mają być żury z okolicznej wioski (z doświadczenia wiem, że lepiej zainwestować w profesjonalistów, będzie szybciej, lepiej i wbrew pozorom taniej).

a myślisz, że firmy budowlane to kogo zatrudniają? Nie ma za duzo fachowców.

33

fachowcy sa  ale takie firmy nie sa tanie smile
nie zawsze firma zatrudnia zurka aby miec tania sile robocza. Bo jak taki spartoli to firma traci dalszych klientow i powoli splajtuje.
Ale znam takich co zatrudniaja kogo popadnie aby miec taniech pracownikow smile

34

ines_ka napisał/a:

a myślisz, że firmy budowlane to kogo zatrudniają? Nie ma za duzo fachowców.

Firma budowlana odpowiada za swoich pracowników... Podpisując umowę w której masz zaznaczone wszelkie punkty budowy i prac związanych z nimi to masz prawo przy odbiorze domagać się poprawienia na własny koszt wszelkich nie dopracować bądź nawet możesz domagać się o odszkodowanie.

Biorąc znajomych znajomej znajomego, ugadując się na pysk nie masz żadnych praw jeśli pójdzie coś nie tak.

Jeszcze inna kwestia jest ubezpieczenia...

Biorąc konkretną firmę nie martwisz się o nic.

35

sis3r napisał/a:

Biorąc konkretną firmę nie martwisz się o nic.

moze tak a moze nie
co to znaczy konkretna firma? dzisiaj na Polsat News  szlo o jednej konkretnej
http://www.nieborowska.info/index.php/aktualnosci/91-nowy-wlasciciel
tam gdzie w gre wchodzi kasa zawsze sa mozliwe  problemy . Firma chce zarobic i to jest glowny cel  bo jak mawiaja  rekiny "zyski nalezy maksymalizowac"

Wolalbym sprawdzonego znajomego niz  firme .

sis3r napisał/a:

Firma budowlana odpowiada za swoich pracowników

Niby tak smile Kiedys jak u nas  kladli nowa pape termozgrzewalna na dachu   a prazylo slonce jak jasna ch...wlazlem   tam i chcialem dac  zimnego picia z lodowki a przy okazji polukac  jak robia. Przybilem do goscia i zagadalem ,ze to trudna  praca i ,ze warunki sa ciezkie ale ,ze pewnei przyzwyczajony ?  A ten dacholaz  na to--"panie  ja sie nei znam  bo pracowalem  w piekarni "
I to byla  firma co wygrala przetarg i wziela podwykonawcow.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

36

WWK ma racje smile   trzeba uwazac i lepiej brac brygade z polecenia sprawdzoną smile

37

sis3r napisał/a:

Firma budowlana odpowiada za swoich pracowników... Podpisując umowę w której masz zaznaczone wszelkie punkty budowy i prac związanych z nimi to masz prawo przy odbiorze domagać się poprawienia na własny koszt wszelkich nie dopracować bądź nawet możesz domagać się o odszkodowanie.

tak, ale zapewniam Cię, że taki szef firmy wie jak robić, żeby wady nie wyszły od razu przy odbiorze. Zresztą o czym tu mowa ... chciałam kiedyś kupić mieszkanie od deelopera nr 1 w Trójmieście. Opóźnienie  w oddaniu lokalu półroczne, ale co tam ... umówiłam się na odbiór lokalu i to co zobaczyłam wołało o pomstę do nieba. Ściany nie miały pionów, otwór na drzwi był nieróno tak, ze framuga by nie wedzła, grzejnik w salonie tak założony, że po otwarciu drzwi balkonowych można było szybę wybić pokrętłem, a hit odbioru to balkon z którego prawie spadliśmy, bo sie oparliśmy o barierki, a one były tylko lekko przymocowane a nie przykręcone. Aha i jeszcze pod oknami i między podłoga balkonu i framugą drzwi balkonowych brak ocieplenia budynku - same cegły. Nawet zdjecia porobiłam i mam je do dziś.
A taka sprawdzona firma i taka wspaniała a wysiudaliby aż miło ....

sis3r napisał/a:

Jeszcze inna kwestia jest ubezpieczenia

ubezpieczenia? Takei firmy ubezpieczają się w OC na jakieś 50 - 100 zł (mówię o średniej firmie) a jak Ci spitolą dom warty 500 tys złotych to co Ci te 50 tys da? A reszta ... nagle się zrobi niewypłacalny i tyle.

38

Nasz w sumie nie kosztował dużo. Opłaca się brać wersję z wykończeniem.

39

Wszystko zapewne zależy od wielkości, parametrów. Od tego co chcesz w nim zastosować, jakie systemy etc. Ja tam jak już mam budować to postanowiłam, że coś porządnego. Znalazłam już bardzo nowoczesny projekt domu
home koncept 65 dl i na niego się raczej zdecyduję. Właśnie taki styl domu najbardziej mnie się podoba.