1

Odp: Domek letniskowy

Zakładam wątek, w którym z pewnoscią będę sie udzielać. Bynajmniej nie po to by sie domkiem pochwalić bo właściwie nie ma czym roll . Jednak mam kilka problemów do rozwiązania aby ulepszyć pobyt w tym domku.
Kiedyś mogliśmy korzystać z ciepłej wody; brać prysznic, myć naczynia ciepłą bierzącą wodą. Wodę pobieraliśmy ze studni; wrzucamy pompę głębinową, która podaje wodę do podgrzewacza a następnie z kranu leci (znaczy kiedyś leciała) ciepła woda. Podgrzewacze są w porządku. Jakiś specjalista nam powiedział, ze to z powodu niskiego poziomu wody w studni, za daleka jest droga/za wysoko od wody do podgrzewacza a wiec ciśnienie poboru wody minimalne. Faktycznie kiedyś woda była wysoko a ostatnimi laty jest jedynie na 1 krąg. źródło wysycha czy coś roll .  kiedyś odkręcałam wodę i od razu miałam ja w kranie, teraz muszę poczekać aż doleci do kranu i czasami ciurkiem leci. Po co to opisuje? Otóz pomyślałam, ze gdyby zamontować na zewnątrz na wysokości zlewu i prysznica -dużą beczkę do wody pitnej, którą napełniałoby sie wodą szlauchem ze studni. Następnie do tej beczki podłączyć wszystkie wężyki, zaworki i inne pier***łki. Wtedy źródło wody byłoby bardzo blisko podgrzewacza a wiec ciśnienie wody powinno być większe...dużo wieksze niż ze studni. W takiej sytuacji podgrzewacz powinien grzać-prawda? Ja sie na tym nie znam ale tak to sobie wyobrażam. W podobny sposób mamy wodę do spuszczania w kibelku, który jest poza domkiem.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

2

zalezy jaki to podgrzewacz
są przelewowe i przepływowe
przelewowy nie reaguje na cisnienie tylko musi być woda, przypływowy musi mieć ciśnienie

są dwa rozwiązania sprawy -
1. 'beczka' hydroforowa z pompą - może być poniżej poziomu kranu
polega to na tym że pompa hydroforowa 'dba' aby w zbiorniku z wodą była woda i to pod cisnieniem nastawionym
w tym przypadku mozna stosować dowolne podrzewacze

2. 'beczka' zbiornik  z pompa pływakowa (taka jaką posiadasz)
polega to na tym ze pompa pompuje wode do zbiornika 'otwartego', woda ścieka po otwarciu  zaworu samoczynnie
zbiornik powinien być zamocowany wyżej miejsca poboru (kranu)
tutaj mozna stosować tylko podgrzewacze przelewowe

profesjonalnie to lepsze rozwiązanioe z hydroforem
ale też i droższe ......

Pogodnego dzionka big_smile

3

'beczka' hydroforowa z pompą > a co to za beczka? a pompa hydroforowa to inna niż głębinowa? Jeśli to jest to o czym mysle ..to niestety nie wchodzi w grę.
To co opisujesz w opcji 2 to mamy w kibelku. Po prostu pompa pompuje ze studni, nadaje do szlaucha wodę wprost do beczki i po otwarciu zaworka woda spływa z beczki do spłuczki. Spłuczka sie napełni, zaworek zakręcam i mozna spuszczać wodę. I myślałam dokładnie o takim rozwiązaniu ale piszesz, ze do tego tylko podgrzewacze przelewowe. A czym sie różni przelewowy od  przepływowego? Przelewowy to inaczej ciśnieniowy? Ja mam ciśnieniowy bo podobno inne sie nie sprawdzaja w takich warunkach.
W linku ponizej jest taki podgrzewacz (ten pierwszy) jaki zawsze stosujemy.
http://www.interex.strefa.pl/instrukcje/Instrukcja_montazu_SHU.pdf 
Z tym, ze innej firmy.

"Refleksje pisane piórem anioła"- tomik refleksyjnej poezji, do nabycia w księgarni internetowej Ridero.

Miłego dnia smile

4

O ile sie nie myle to mam taki:
http://www.9sekund.pl/filtry-do-wody/elektryczny-cisnieniowy-podgrzewacz-wody-kospel-luxus-9-12-kw.html

Miłego dnia smile

5

beczka hydroforowa z pompą to zbiornik zamkniety + hydrofor (pompa z silnikiem)
hydrofor pompuje wodę z studni nawet z dużej głebokosci
ta pompa z silnikiem może być zamontowana przy studni lub też w piwnicy domku
lepiej przy studni bo ciszej
ale nie może w tym zestawie 'smok' (to to co wciąga wodę) pływać na pow wody
powinien być zanurzony min 1 metr w wodzie a przynajmniej tyle aby po napompowaniu zbiornika pozostał nadal pod wodą

pompa głębinowa to pompa zanurzona w wodzie razem z smokiem ( tzn pompa + silnik +smok)
studnie głębinowe są wąskie (chyba 300 mm) i bardzo głebokie
jak zrozumiałem masz tradycyjna  studnie 1m bo piszesz o kregach
instalacja pomp głębinowych dalej jest taka sama jak hydroforów
zbiornik musi być zamkniety i jest cisnienie
efekt taki sam jak z wodociągów

podgrzewacze przelewowe za bardzo nie nadają sie pod prysznic

6

A jakies jezioro tam masz  kolo tego domku????

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

7

stefan napisał/a:

podgrzewacze przelewowe za bardzo nie nadają sie pod prysznic

Wpisując w necie hasło "podgrzewacze przelewowe" nie znajduje takich..wyswietlaja mi sie ciśnieniowe. Czy to jest to samo? A dlaczego przelewowe nie nadaja sie pod prysznic?
Hydrofor nie moze tam być. Już to kiedyś przerabialiśmy teoretycznie. To miejsce jest za bardzo narażone na włamywaczy. A to za drogi interes aby go ukradli.

WK napisał/a:

A jakies jezioro tam masz  kolo tego domku????

Mam

Miłego dnia smile

8

violka1 napisał/a:

to za drogi interes aby go ukradli.

to sie zgadza, troche kasy to kosztuje

violka1 napisał/a:

wyswietlaja mi sie ciśnieniowe

mozliwe że już nowych nie produkują, ja mój stary skasowałem 2 lata temu

przelewowe działają na zasadzie przepełnienia zbiornika
odkrecajac kurek ciepłej wody odkręca sie zimną która dopływając do pełnego zbiornika powoduje że ta ciepła spływa
zakrecając kurek zamyka sie dopływ zimnej wody ale ciepła która rozszerza się wskutek podgrzania samoczynnie spływa przez wylewke
przelewowe max były 10 litrowe, ja taki miałem
to sie nadaje do umywalek czy zlewozmywaków, zamontowane bezpośrednio nad zlewem czy umywalką

a jeziorko pewnie potrzebne koledze WK bo rybki czuje ......:P
ale pompa pływakowa na wodzie może dać wode do zbiornika
gdyby ten zbiornik było na poziomie I-szego piętra to byłoby jakieś ciśnienie
tylko czy to się do picia nadaje ?

9

stefan napisał/a:

ale pompa pływakowa na wodzie może dać wode do zbiornika
gdyby ten zbiornik było na poziomie I-szego piętra to byłoby jakieś ciśnienie

Pompę pływakową to ja mam tylko do oczka bo nie pociągnęłaby ze studni tyle metów do góry. Do syudni mam głebinową bez pływaka, taką ruską...od lat długaśnych tylko ta sie sprawdza do pompowania wody w tym miejscu.

stefan napisał/a:

tylko czy to się do picia nadaje ?

A dlaczego ma sie nie nadawać?

Miłego dnia smile

10

no jo a daleko ta studnia od tego jeziorka ?
a chodziło mi o wodę z tego jeziorka czy do picia się nadaje .... wink

11

stefan napisał/a:

mozliwe że już nowych nie produkują, ja mój stary skasowałem 2 lata temu

przelewowe działają na zasadzie przepełnienia zbiornika
odkrecajac kurek ciepłej wody odkręca sie zimną która dopływając do pełnego zbiornika powoduje że ta ciepła spływa
zakrecając kurek zamyka sie dopływ zimnej wody ale ciepła która rozszerza się wskutek podgrzania samoczynnie spływa przez wylewke
przelewowe max były 10 litrowe, ja taki miałem
to sie nadaje do umywalek czy zlewozmywaków, zamontowane bezpośrednio nad zlewem czy umywalką

to wiem o jaki ci chodzi, faktycznie nie nadaje sie na prysznic a jedynie do szybkiego zmycia naczyń. Tylko nadal nie wiem czy do mojego planu z beczką pasuje podgrzewacz ciśnieniowy? Czy spełni swoją rolę?
Kuchnia feluś...ja chcę ciepłą wodę jak kiedyś... roll . Zna się ktoś na tych ciśnieniowych podgrzewaczach?

Miłego dnia smile

12

stefan napisał/a:

no jo a daleko ta studnia od tego jeziorka ?
a chodziło mi o wodę z tego jeziorka czy do picia się nadaje ....

To podobno jest źródło wody niezależne od jeziora...podobno...ja tego na 100% nie wiem bo jak kupowałam  to już studnia była zrobiona. Rzekomo facet z różczką wytypował źródło wodne w tym miejscu. Wykopano wiec studnie na...bodajże 8 kręgów. Nie przewiduję więc innej wersji... tongue . Jeszcze żyjemy mimo, iż jezioro strasznie zanieczyszczone wink .

Miłego dnia smile

13

8 kregów to nieźle ......... tylko ze woda zwiała i to po zimie tongue
pewnie ta różdzka bambusowa była ......
poszedłem na PW bo nas mody zaraz  skasują tongue

14

Szukam w necie informacji jaka jest najlepsza elewacja dla domków letniskowych. Piszą, że sosnowa.... ale też jest najdroższa. A oprócz tego nie ma innych elewacji dla domków letniskowych?

Miłego dnia smile

15

Pytanie w jakim miejscu jest położony ten domek? W lesie lub blisko lasu?

No Jo smile

16

kaszubski napisał/a:

Pytanie w jakim miejscu jest położony ten domek? W lesie lub blisko lasu?

W lesie.

Miłego dnia smile

17

Zastanawiam się nad elewacja PCV. Czy to prawda, że wyjątkowo łatwo ją "rozebrać" podczas nieobecności właścicieli?

Miłego dnia smile

18

Tak się składa, ze ja u siebie w takim domku mam tuż obok studnię głębinową i wiem jak ważną sprawą jest to aby dostarczała nam ta studnia wodę do domu. Nawet sam czytałem niedawno w artykule https://wiecejnizdom.pl/wybor-zestawu-h … cic-uwage/ jaki wybrać zestaw hydroforowy. Przecież bez niego raczej się nie obejdzie.

19

Wiecie, że aby komfortowo korzystać z domku letniskowego, trzeba zainwestować w jego izolację? Można wybrać np. izolacje natryskowe Świebodzin, i zyskujesz ochronę przed duchotą i upałami.