26

Odp: Polscy fachowcy wracają z Wysp

bella napisał/a:

wracają głównie ci co wyjechali zostawiając w Polsce rodziny

dokładnie jak piszesz, właśnie o takich mi chodziło
wyjezdzających z rodzinami juz skresliłem ......  uwiązani socjalem no i łatwiejszym życiem, jak piszesz
a to wabi no i słusznie

Nestor napisał/a:

nie zamierzają całe życie płacić haraczu polskiej skarbówce

tak sie jakoś dziwnie składa że najwięcej krzyczą ci którzy w rzeczywistości go nie płacą
no bo jaki haracz moze płacić osoba zatrudniona na umowę  hmm

Nestor
, witaj na forum i dobrej zabawy  życzę wink

Pogodnego dzionka big_smile

27

stefan napisał/a:

tak sie jakoś dziwnie składa że najwięcej krzyczą ci którzy w rzeczywistości go nie płacą
no bo jaki haracz moze płacić osoba zatrudniona na umowę

Dokładnie tak. Przecież wyjeżdżając za granicę i pracując legalnie też się płaci i to nieraz dużo więcej, różnica jest tylko taka,że socjal jest dużo lepszy niż w w Polsce.

28

Nie ma masowych powrotów Polaków

"Nie mamy na razie podstaw, by mówić o zmasowanych powrotach zarobkowych emigrantów z Europy Zachodniej - ocenił Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz po spotkaniu z zespołem doradców do spraw migracji ekonomicznej polskich obywateli do państw Unii Europejskiej....
Przypomniał, że rząd przygotował kampanię informacyjną, w tym m.in. poradnik, który będzie dostępny m.in. w polskich placówkach konsularnych i polonijnych instytucjach społeczno-kulturalnych, a także specjalny serwis internetowy....."

Jak to wygląda od strony tych, którzy faktycznie na Wyspach Brytyjskich pracują, można przeczytać w komentarzach do tych wiadomości.
Oto kilka z nich :

~Orestes - "wara od naszej kasy Donaldinio. Jak Irlandia padnie to większa wyspa jest jeszcze do rozbudowania.
A przyjadę was wymienić, tego możecie być pewni. A ty Bodzio taśmę z przyznaniem Wałęsy oddaj coby
SB-cy faktami w Polsce nie manipulowali."

~-G -" Kochani,ja też wracam!!!! Dostałam wspaniałą ofertę z "pośredniaka",praca w szwalni za całe 880 zł.miesięcznie!!!! I jeszcze muszę kupić bilet miesięczny bo trzeba 16 km dojechać! SUPER!!!!!
Teraz się odkuję w naszej kochanej Polsce!"

~ojciec -" Ludzi można oszukać raz!
Jeżeli ludzi raz się oszuka to drugi raz już nie uwierzą. Abolicja, jaka ? po co wracający ma złożyć w US oświadczenie ile winny jest państwu, chyba tylko po to żeby go za kilka lat ścigać.
Gdzie są te czekające miejsca pracy, i wysokie wynagrodzenia, nasi rządzący nie zauważyli kryzysu, nikt nie chce przyjmować, a przeciwnie. Płaca 1500-2000zł, czy z takim dochodem można myśleć o życiu.
Sobie posłowie wiedzą ile płacić,ludziom oferuje się ochłap, który spadnie z ich stołu."

~emigrantka -"A do czego tam mam wracać ?
Do brudu polskich miast, głupoty polityków i urzędników i pracy za żałosne pieniądze?
Tutaj mam wszystko czego tam nie ma."

~Lucyna -"Co złodzieje polityczni czekacie na moje pieniądze,które przywiozę.
Niedoczekanie wasze.
Wrócę jak was darmozjady wymienią na nowych.Trza było mi zapewnić pracę w kraju to bym nie musiała emigrować"

~patriota -"A do czego mają wracać,do tej biedy ?
Ja się zastanawiam czy się nie zrzec obywatelstwa"

~gary -"ja wróciłem 26 października z UK na zaległy urlop i na święta oraz po to żeby wymienić paszport na biometryczny bo w styczniu lecę do Kanady"

~santaana -"Nie wracajcie !!!! wystarczy, że ja wróciłam i męczę się jak potępieniec !!!!
Nikt Was tu dobrze nie przyjmie. Uznają, że Wam się nie udało i dlatego wracacie.
Nie znajdziecie pracy, bo ważne są znajomości a nie umiejętności.
Rodzina też Was nie potraktuje najlepiej, bo przywykła do transferu w szmalu jedną stronę."

29

Kopikopczyk napisał/a:

Nie ma masowych powrotów Polaków

Nie ma i nie bedzie......:/ ach jo

Każda chwila to szansa, aby wszystko zmienić.

30

Kopikopczyk napisał/a:

.Trza było mi zapewnić pracę w kraju to bym nie musiała emigrować"

A może tak troszkę własnej inicjatywy ? a skoro się nią nie potrafisz wykazać , to w pracy też z ciebie marny pożytek .
Bardzo dobrze , że wyjechałaś bo jeśli załatwiłabyś sobie tu pracę to dołączyłabyś do grona BEZMYŚLNYCH

Jeżeli nie masz wrogów, to niechybny znak, że nie dokonałeś niczego.
Margaret Thatcher

31

euro do góry, znowu opłaca sie pracować za granica tongue
prawda jest taka że wyjeżdzają głownie ludzie z pokolenia 'mi się należy'

32

stefan napisał/a:

prawda jest taka że wyjeżdzają głownie ludzie z pokolenia 'mi się należy'

Oj - nie zgodzę się tongue
Wyjeżdżają ci, którzy mają okazję zarobić we własnym zawodzie kilkakrotność pensji otrzymywanej w Polsce.
Dotyczy to zarówno kierowców, kucharzy, lekarzy, pielęgniarki, rzemieślników w różnych zawodach, jak i informatyków i specjalistów z dziedziny budowlanej.
Wyjeżdżają najpierw na rok-dwa, żeby zarobić na mieszkanie, czy nowy samochód.
Później okazuje się, że nawet gdyby wrócili po roku, czy dwóch - nie znajdą w Polsce pracy z wynagrodzeniem podobnym do tego z Wysp.
I wracają tam z powrotem.....
Potem ściągają tam rodziny i albo zostają na stałe, albo po zmianie obywatelstwa wędrują do USA, lub Kanady.
Wiem co piszę.  big_smile

33

stefan napisał/a:

ale do tematu,  pewnie że wracają i to stadnie
odkąd przestali zarabiać na wymianie funta i euro ....... przestało im sie opłacać

chyba Stefan znowu nie miałeś racji:

Polacy wolą przeczekać kryzys na emigracji

"Dziennik": Nie spełniły się przepowiednie, że kryzys gospodarczy spowoduje masowe powroty emigrantów do Polski. Z najnowszych badań, wynika że na spakowanie walizek i powrót do Polski zdecydowało się zaledwie 200 tys. osób, czyli co dziesiąty emigrant.

no bo wiecie, skoro kryzys jest tu i tam, to ten jakby bardziej do zniesienia, a tam go pamiętam od zawsze big_smile i wcale nie myślę tylko o własnej d..., cool niech Euro kosztuje ile chce, ja i tak je tu wydaję...

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 
!!!Masz coś ciekawego  "na władzę" w Kartuzach, to pisz - szpieg.nl@gmail.com

34

nie do końca szpiegu
powracaja głównie ci którzy pozostawili tutaj rodziny
wiadomo, jak sie ma tam ze sobą rodzine to tym bardziej nie ma bodźców do powrotu
jak jeszcze świadczenia socjalne dołożyć do tego to już zupełnie
dla mnie taka sytuacja jest zupełnie normalna
jadac do pracy, wracasz po jej zakończeniu do rodziny
to tak jak za 'naszych czasów' delegacja big_smile

35

Dodam więcej:
Niektórzy wracają, a tu "wujek" na dobre zamieszkał w chałupie i torby już spakowane...
Ot, życie ponoć nie uznaje zbyt długiej rozłąki  roll

36

Zaraz stuknie mi tu kolejny rok i wiecie co, wcale tego, co czuł podobno Mickiewicz ja nie odczuwam...pewnie niegodny obywatel IV (V? VI?) RP jestem cool

Nie wierzę w osobowego Boga i zawsze otwarcie się do tego przyznawałem. Gdybym musiał jednak znaleźć w sobie coś, co miałoby aspekt religijny, to byłaby to bezgraniczna fascynacja strukturą świata, jaką ukazuje nam nauka.-A.Einstein 
!!!Masz coś ciekawego  "na władzę" w Kartuzach, to pisz - szpieg.nl@gmail.com

37

Ogólnie gdy chodzi o samą pracę w szwalniach czy zakładach krawieckich to uważam, ze również na stanowiskach pracy powinny znaleźć się niezbędne instrukcje BHP. W każdym razie bez problemów możemy je przecież zamówić w https://znaki-bhp.pl/produkty/252_przemysl_odziezowy i myślę, że o takich rzeczach dobrze jest pamiętać.