1

Temat: Pierwszy, własny samochód do 5-10 tys. zł z okolic Warszawy

Cześć, poszukuję pierwszego, własnego samochodu w cenie 5-7 tys. zł. Z zakupem, opłatami i ewentualnymi naprawami chciałbym się zamknąć w 10 tysiącach. Ewentualnie, jeżeli gdzieś oferują płatność w ratach, to rozważę zakup do około 12 tys zł, chociaż nie wiem czy takie inwestycje są sensowne w przypadku pierwszego samochodu - dużo osób doradza wziąć coś bardzo taniego, co mogę rozwalić i nie żałować. Mam 33 lata, ale doświadczonym kierowcą nie jestem - jeżdżę od kilku tygodni Miśkiem 1.3 z LPG z 2001 roku i mam nawet okazję odkupić go za kilka stówek, ale jak zajrzałem pod maskę, to się okazało, że w lewym kielichu jest spora dziura od rdzy i trochę strach tym jeździć. Co mnie interesuje? - Najchętniej benzyna + LPG, ale przy niskim spalaniu sama benzyna też wchodzi w grę. - Mieszkam w Warszawie, ale nie planuję używać go do stania w korkach. Ma służyć do nauki, wypadów pod Warszawę i przejechać nad morze i z powrotem bez dużej męczarni - Jakaś manualna klima mile widziana. - W miarę bezpieczny i tani (naprawy, części). Dziękuję za wszelką pomoc.

2

Odp: Pierwszy, własny samochód do 5-10 tys. zł z okolic Warszawy

Tak sobie myślę nad wszystkim i nie wiem czy bardziej nie opłaci  Ci się sprowadzić samochód z zagranicy. Dzisiaj w Polsce za taką kwotę to szału nie kupisz, a zagranicą już tak... Możesz znaleźć tam coś lepszego... Najlepiej jak skontaktujesz się z firmą https://carfactor.pl/samochody-na-zamowienie-belgia/ oni sprowadzają auta i doskonale się na nich znają. Także na pewno Ci doradzą.

3

Odp: Pierwszy, własny samochód do 5-10 tys. zł z okolic Warszawy

Moim zdaniem, bardzo porządne i wysokiej jakości części do aut usa  można znaleźć między innymi w ofercie firmy uspartsimport.pl Słyszałam o nich wiele pozytywnych opinii, ponieważ mój znajomy wielokrotnie zamawiał u nich komponenty do swojego samochodu. Jeżeli również bylibyście czymś takim zainteresowani, to koniecznie sobie tam zerknijcie

4

Odp: Pierwszy, własny samochód do 5-10 tys. zł z okolic Warszawy

Na pewno samo posiadanie samochodu jest świetną opcją i ja jeszcze chcę dodać, ze jeżeli ktoś posiada VW ogórka to dobrze jest wiedzieć skąd zamawiać do niego części. Myślę, że świetnie na ten temat napisano w https://warsawnow.pl/czesci-do-vw-ogorka-gdzie-kupic/ i właśnie dlatego ja każdego zachęcam do zapoznawania się z takimi wpisami.